FUIC a FUEC jednotky

Kompaktní jednotky pro kvašení a zrání alkoholických nápojů FUIC a FUEC

FUIC (Fermentation Unit with Independent Cooler) je zkratkou, která česky znamená „Kvasná jednotka s nezávislým chladičem„. Touto zkratkou označujeme kompaktní systém, obsahují všechna zařízení, která jsou nutná pro řízené kvašení a zrání piva (ale také cideru, vína nebo podobných alkoholických nápojů), měření a řízení teplot v tancích a chlazení nebo ohřev produktu.  Jeho součástí je jeden nebo více kompaktních vodních/glykolových chladičů, které jsou umístěné na společném rámu spolu s tanky.

FUEC (Fermentation Unit with External Cooler) je zkratkou, která česky znamená „Kvasná jednotka s externím chladičem„. Touto zkratkou označujeme kompaktní systém, obsahují všechna zařízení, která jsou nutná pro řízené kvašení a zrání piva (ale také cideru, vína nebo podobných alkoholických nápojů), měření a řízení teplot v tancích a chlazení nebo ohřev produktu.  Jeho součástí je jeden vodní/glykolový chladič, který je umístěný vedle společného rámu s tanky.

fuic-fermentation-maturation-units-1000x430

 • Pro tanky do objemu 1000 litrů vyrábíme FUIC jednotky jako kompaktní zařízení „vše v jednom“ na společném nosném rámu, opatřeném výškově nastavitelnými patkami nebo kolečky.
 • Pro tanky s objemem nad 1000 litrů jsou FUIC jednotky složené ze samostatně stojících tanků a systému chlazení a řízení teplot umístěného v kompaktním bloku.

Proč zvolit pro kvašení a zrání piva FUIC / FUEC jednotku ?

FUIC/FUEC jednotka má oproti klasické koncepci kvasných a zracích tanků několik výhod :

 • Okamžitá připravenost plně vybaveného systému pro kvašení a zrání akoholických nápojů – bez elektro-instalací, bez potrubních rozvodů a bez stavebních zásahů do objektu. Napájecí kabel FUIC/FUEC jednotky se jednoduše zasune do elektrické zásuvky a systém je připravený ihned k použití.
 • Nezávislost jednotlivých kvasných jednotek na centrálním systému chlazení. V případě výpadku jednoho chladiče jsou všechny ostatní tanky neustále v provozu, bez přerušení chlazení.
 • Mobilita a snadná přemístitelnost – v případě potřeby je možné snadno přemístit celou kvasnou jednotku na jiné místo, bez odpojování a přeinstalace chladicích rozvodů. To je užitečné především při úklidu místností anebo překonfiguraci pivovaru.
 • Minimalizace ztrát – závadu na konkrétním chladiči je možné ihned vyřešit prostou výměnou chladiče za náhradní kus a odesláním vadného chladiče do opravy, bez přerušení provozu postiženého tanku a bez ztráty produktu v tanku. Při jakémkoli problému na jednom tanku nejsou ovlivněny tanky a produkt v ostatních jednotkách.
 • Jednoduché propojení – jednotlivé jednotky jsou propojovány s varnou, pivními tanky, plničkami apod. pomocí snadno a rychle namontovatelných potravinářských hadic. Není nutné propojovat jednotlivé bloky použitím pevných potrubních rozvodů, i když ani toto není vyloučeno v případě potřeby na straně zákazníka.
 • Kompatibilita – kvasné jednotky jsou kompatibilní a použitelné ve všech pivovarech, vinařstvích, výrobnách cideru, bez ohledu na ostatní technologii a její výrobce. K FUIC jednotkám dodáváme volitelně redukce na jakýkoli systém propojení a potrubních konektorů.

 

Varianty modulů kvasných jednotek FUIC a FUEC

1)    Kvasné jednotky FUIC 1x CCT

– kvasná jednotka obsahuje 1 cylindricko-kónické tank o zvoleném objemu a integrovaný chladič, který zajišťuje chlazení mladiny nebo zrajícího piva/cideru na obsluhou zvolenou teplotu.

BWX-FUIC-CHP1C-1x600CCT-650x900

2)    Kvasné jednotky FUIC 2x CCT

– každá kvasná jednotka obsahuje 2 cylindricko-kónické tanky o zvoleném objemu a integrovaný chladič, který zajišťuje chlazení mladiny nebo zrajícího piva/cideru na obsluhou zvolenou teplotu.

BWX-FUIC-CHP1C-2x150CCT-1000x800

3)    Kvasné jednotky FUIC 3x CCT

– stejně jako u jednotek FUIC 2x CCT, ale jedna jednotka obsahuje v sestavě 3 cylindricko-kónické tanky. Výhodou je úspora pořizovací ceny vzhledem k nižší ceně za 1 CCT tank při stejném celkovém objemu 3 tanků.

BWX-FUIC-CHP1C-3x150CCT-1000x580

4)    Kvasné jednotky FUIC 4x CCT

– stejně jako u jednotek FUIC 2x CCT, ale jedna jednotka obsahuje v sestavě 4 cylindricko-kónické tanky. Výhodou je úspora pořizovací ceny vzhledem k nižší ceně za 1 CCT tank při stejném celkovém objemu 4 tanků.

BWX-FUIC-CHP1C-4x150CCT-1000x450

5)    Kvasné jednotky FUEC 2x CCT

– každá kvasná jednotka obsahuje 2 CCT a není osazená integrovaným chladičem. Jedna nebo několik FUEC jednotek se napojují na společnou chladicí jednotku, která může být buďto s integrovaným kondenzátorem (umístěná kompletně v interiéru) nebo s odděleným kondenzátorem (část odvádějící teplo je umístěná v exteriéru – vyžaduje instalaci specializovanou chladírenskou firmou).

6)    Kvasné jednotky FUEC 4x CCT

– stejně jako u jednotek FUEC 2x CCT, ale jedna jednotka obsahuje v sestavě 4 cylindricko-kónické tanky. Výhodou jsou investiční úspory.

 

Varianty kvasných CKT jednotek Breworx Modulo

Kvasné jednotky  MODULO   se dále vyrábějí ve třech variantách  z hlediska  povoleného přetlaku a kvality vnitřního povrchu :

 

1)    Kvasné jednotky beztlakové (0,0 bar)  BREWORX MODULO FUIC/FUEC NxCCT-NP

– CK tanky jsou vyrobené jako netlakové nádoby, určené výhradně pro hlavní kvašení mladiny nebo moštu při přetlaku 0 bar. V těchto tancích není možné pivo/cider tzv. zahradit a používat nádoby pro proces zrání nápoje, kdy je nápoj sycený pod tlakem.  V tomto provedení cylindricko-kónických tanků nejsou vnitřní svary broušeny, neboť se nepočítá s odsáváním kvasnic z kónusu bez současného přetažení nápoje do jiného zracího tanku. Proto je i chlazení tanků dimenzováno na teploty dostatečné pro hlavní kvašení, nikoli ale pro zrání piva nebo cideru.

2)    Kvasné jednotky nízkotlakové (1,5 bar)  BREWORX MODULO FUIC/FUEC NxCCT-LP

– CK tanky jsou vyrobené jako nízkotlakové nádoby, určené jak pro hlavní kvašení mladiny nebo moštu, tak také pro následné zrání piva nebo cideru pod přetlakem do 1,5 bar. V těchto tancích již je možné nápoj zahradit a přejít z hlavního kvašení na zrání nápoje ve stejné nádobě. Je ale vždy lepší nápoj přetáhnout do jiného vyčištěného tanku a lépe tak separovat nápoj od usazených kvasnic.  V tomto provedení jsou vnitřní svary broušeny na drsnost Ra 0,8, což výrazně zlepšuje skluz usazených kvasnic do jímacího kónusu tanku. Konstrukčné řešení umožňuje ručně stáčet nápoje do kegů a lahví, přetlak 1,5 bar ale není dostatečný pro strojové stáčení nápojů.

3)    Kvasné jednotky vysokotlakové (3,0 bar)  BREWORX MODULO FUIC/FUEC NxCCT-HP

– CK tanky jsou vyrobené jako vysokotlakové nádoby, určené pro hlavní kvašení mladiny nebo moštu, pro následné zrání piva nebo cideru pod přetlakem do 2,0 bar a dále je při přetlaku až 3,0 bar možné nápoj strojově  stáčet jdo kegů a do lahví. V těchto tancích je možné nápoj zahradit a přejít z hlavního kvašení na zrání nápoje ve stejné nádobě. V tomto provedení jsou vnitřní svary broušeny na drsnost Ra 0,8, což výrazně zlepšuje skluz usazených kvasnic do jímacího kónusu tanku.

 

Video prezentace výrobku :

 

 


 Vaše poptávka na kvasné jednotky s více tanky :

(Máte zájem o nabídku na pivní tanky ? Odešlete nám Vaši poptávku tímto formulářem anebo nás kontaktujte telefonicky (+420-735-176-071 / +420-732-217-950 ).

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Vaše firma (jste-li firma)

  Váš telefon (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Předmět

  Vaše zpráva

  To že jste člověk prokažte výběrem ikony srdce.